3 veci, ktoré podporia alebo potopia vaše predajné snahy

Reading Time: 2 minutes


Uzatváranie je bezpochyby najdôležitejšou súčasťou procesu predaja. Je to preto, že pre svojich zákazníkov nemôžete byť cenný, kým ich neuzatvoríte – t. j. nemôžu mať úžitok z vášho produktu alebo služby. Tento krok je tiež miestom, kde získate 100% svojho príjmu. Chcem sa s vami podeliť o 3 veci, ktoré vám vyhrajú alebo potopia vaše predajné snahy, pretože sú veľmi dôležité pre vaše prežitie ako predajcu.

Ak tieto veci urobíte spolu s ďalšími vecami z vášho obchodného tréningu, budete na dobrej ceste stať sa majstrom uzatvárania.

  1. Váš vzťah so zákazníkom

Prvá vec, ktorá vás podporí alebo zlomí, je váš vzťah so zákazníkom. Musíte sa uistiť, že svojho zákazníka uzatvoríte v správnom čase. Ak dobre nerozumiete tomu, aké sú ich potreby, vaša dohoda sa môže veľmi rýchlo pokaziť.

Chcem byť veľmi jasný. Nehovorím o tom, že tu mám byť milý. Musíte byť ochotný vyvíjať tlak a „tvrdú lásku“ na svojho zákazníka. Keď budete úplne predaný vo svoj produkt alebo službu, nebudete sa báť presadiť ich. Budete vedieť, že ich uzatvorenie je etická vec. To nás privádza k ďalšiemu bodu.

2. Ako ste predaný?

Tento druhý bod v tomto zozname by mal byť pravdepodobne číslom jedna, pretože ovplyvňuje celý proces predaja každého zákazníka.

Do akej miery ste predaný, to je miera, do akej môžete predať ostatným.

Musíte úplne veriť tomu, čo predávate. Vaši zákazníci vycítia akékoľvek pochybnosti, ktoré cítite o svojom produkte, čo ovplyvní vašu schopnosť uzavrieť obchod. Nie je to len v prospech vášho zákazníka, ale aj vás. Vedieť, že robíte správnu vec tým, že uzatvárate ostatných na svoj produkt, vám pomôže cítiť sa lepšie.

Školenie predaja vás nemôže urobiť skvelými, ak nie ste presvedčený, že váš produkt je najlepší.

3. Buďte s rozhodovateľom

Nakoniec posledná vec, ktorá môže ovplyvniť vaše uzatváranie: Ste s tým, kto rozhoduje? Môžete byť nadšený svojim produktom a mať skvelý vzťah s tým, s kým hovoríte; ale ak sa nerozprávate s osobou, ktorá môže podpísať platbu, nedôjde k uzavretiu.

Skoršie v procese predaja existujú nástroje, pomocou ktorých zistíte, či ste s osobou s rozhodovacou právomocou. Mali by ste si tiež uvedomiť, že ich môže byť viac.

Majte vedomosť o tom, kto je ten, kto rozhoduje. A potom im musíte predať a zavrieť ich.

Toto sú 3 veci, ktoré vás môžu podporiť alebo zlomiť. Ako vidíte, sú to všetko veci, ktoré môžete ľahko zvládnuť, keď ich zbadáte. Naučiť sa zvyšok procesu predaja je dôležité, ale odmenu dostanete až na konci v uzatváraní.

Ak sa chcete dozvedieť viac o uzatváraní, o rôznych scenároch, o celom predajnom procese a všetkých krokoch, pozrite na na seminár Perfektný predajný systém.

Buďte skvelý,

Grant Cardone

Preložil: Peter Voštinár, zakladateľ PEVONI Business Agency
Licencovaný tréner Grant Cardone

Štítky:
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov