Chaos je bežnou výzvou, ktorej čelia firmy v 1. štádiu

Reading Time: 2 minutes

Podnik 1. štádia má 1 až 10 zamestnancov. Jednou z piatich hlavných výziev, ktorým podniky tejto veľkosti čelia, je destabilizácia prameniaca z chaosu. Na jednej strane je to intuitívne zrejmé. Malý podnik, ktorý je v počiatočnom (start-up) režime, sa snaží presadiť na trhu, zvyčajne mu chýba kapitál a stále sa snaží presne definovať, čo robí a komu slúži. Zdá sa, že chaos je nevyhnutný, však?

Pravda je, že každý, kto pracuje v 1. štádiu podnikania, by si mal byť vedomý výziev a očakávať, že súčasťou mixu bude chaos. Tiež je pravda, že ak sa táto výzva nerieši, vynoria sa skutočné hrozby pre zdravie spoločnosti.

Typické príznaky

Medzi typické symptómy, ktoré možno nájsť v spoločnosti, ktorá je destabilizovaná chaosom, patria:

  • Zamestnanci, ktorí sú vystresovaní chaosom alebo dezorganizáciou
  • Ľudia, ktorí nevedia, ako robiť prácu
  • Procesy, ktoré sú nejasné alebo neexistujúce

Ako majiteľ firmy nechcete, aby vaši zamestnanci boli príliš vystresovaní alebo si neboli istí, ako majú robiť svoju prácu. Nechcete ani bremeno nejasných procesov, ktoré každého spomaľujú.

Kľúčové elementy na riešenie výzvy

„Rámec rastu podnikania“ poskytuje štruktúru rozvoja firiem a je zložený z 11 elementov. Každý z nich je neoddeliteľnou súčasťou zdravia a plnohodnotného fungovania podniku. Keď podnik zažije výzvu chaosu, existujú tri prvky, ktoré by sa mali implementovať, aby sa to dalo riešiť.

  1. Rámec rastu podnikania poskytne tímu spôsob, ako sa pohnúť spoločným smerom, aj keď je to trochu chaotické.
  2. Kritické premýšľanie o Biznis Modely spoločnosti vyjasní, čo spoločnosť robí, pre koho a prečo. Táto základná štruktúra zvýši stabilitu organizácie, dokonca aj uprostred prevádzkového chaosu.
  3. Zavedenie Organizačnej štruktúry pomôže organizovať prácu, ktorá sa robí, nezávisle od ľudí, čo poslúži k zníženiu chaosu pracovného toku (aj keď tím rastie a mení sa).

Prečo musí byť táto výzva vyriešená

Podniky, ktoré nedokážu riešiť problém destabilizácie z chaosu, budú mať problém udržať si zamestnancov a stratia drahocenný čas a peniaze kvôli neefektívnosti. Tieto faktory môžu inak sľubnú spoločnosť ľahko vyradiť z chodu a odsunúť ju do kategórie start-upov, ktorým sa nedarí.

Ak chcete získať pomoc s implementáciou troch elementov do vašej organizácie (firmy), ktoré sme odporúčali v tomto článku, kontaktujte PEVONI Business Agency.

Článok spracoval a preložil Peter Voštinár, certifikovaný poradca a kouč ReWilding Group.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov