Keď budú všetci podnikať online, takto sa odlíšite

Reading Time: 3 minutes

Predstavte si, že všetci podnikatelia budú online, ako sa odlíšite? Všetci budú zverejňovať príspevky na sociálnych sieťach, budú mať Chat botov a rôzne ďalšie vychytávky… Ako sa odlíšite, aby ste si získali srdcia vašich klientov?

Internet nám pomáha v online podnikaní. To je fakt. Podnikanie cez internet, cez sociálne siete nám umožňuje ísť za hranice nášho mesta, okresu, krajiny a robiť biznis aj globálne. Ale je tu jeden obrovský problém, ktorý si ľudia neuvedomujú. Preto sa v podnikaní trápia a čudujú sa, prečo sa im nedarí tak ako by chceli.

Keď som začal ľudí mentorovať v oblasti zarábaní peňazí a príjmov, zistil som niečo zaujímavé. Väčšina ľudí, s ktorými som hovoril, chce podnikať (pracovať), kedy sa im zachce, ideálne odkiaľ sa im zachce, a ešte lepšie z pláže. V tom by problém nebol, aj keď by som to nikomu neodporúčal dokiaľ nemáte biznis kvalitne vybudovaný. Ale keď som išiel otázkami hlbšie, odokryl som, že nemajú záujem komunikovať. Že online svet a sociálne siete nás vlastne okrádajú o ľudskosť.

To ma šokovalo. Pretože biznis je o ľuďoch – človek človeku.

Komunikácia je rozhodujúca! Totiž pravidelnou komunikáciou s cudzími ľuďmi vytvárame dôveru, budujeme vzťahy a vytvárame istotu, ktorá sa pretaví to záujmu. To je celé. A čokoľvek iné znižuje na úspechu firiem. Komunikáciou, ktorá je pravidelná, dokazujeme našu profesionalitu, kredibilitu a autoritu. Vďaka komunikácii sa môžete veľmi rýchlo odlíšiť od konkurencie. Málokto pravidelne komunikuje a úprimne sa zaujíma o druhých. Urobte to a čoskoro si to vaši klienti všimnú.

Realita je taká, že všetci chcú byť online, ale nechcú komunikovať. Nehovorím o komunikácii písomnej. A už vôbec cez automaty Chat boty. Hovorím o ľudskej komunikácii, kde je počuť váš hlas, váš tón, váš záujem o druhých. O komunikácii, kde prejavíte emóciu. Vtedy sa vytvára najhlbšia väzba medzi vami a druhou stranou.

Predstavte si, že všetci podnikatelia sú online, ako sa odlíšite? Dnes má takmer každý podnikateľ web stránku, milióny podnikateľov sú na sociálnych sieťach, majú eshopy a funnely, ale nefunguje im to. Dôvod je jednoduchý. Nekomunikujú a nestarajú sa o druhých. Zaujímajú sa len o seba. Tak zabudnite na seba a zaujímajte sa o svojich klientov. Nech to vyznie akokoľvek základne, v jednoduchosti je sila. Úspech v podnikaní záleží od počtu ľudí, s ktorými máte vzťah. A ako najlepšie budovať vzťah?

Existujú 4 efektívne spôsoby budovania vzťahov s klientmi.

1. Telefonovanie

S klientom potrebujete hovoriť, aby počul váš hlas, vycítil emóciu a spoznal vašu profesionalitu. Telefón je nástroj na najrýchlejšie a cenovo najefektívnejšie spojenie sa s klientmi. Využívajte ho každý deň.

2. Video stretnutia

Prostredníctvom rôznych online aplikácií ako sú napr. Zoom, Google Meet, sa dokážete rýchlo a efektívne spojiť s klientmi, aby ste odprezentovali nie len vaše produkty a služby, ale aj seba samého. Klientom a vám v nadväzovaní vzťahov pomáha nie len to, čo hovoríte, ale aj ako to hovoríte. Intonácia, tón hlasu a reč tela zohrávajú významnú úlohu. V minulosti som si myslel, že obsah je najdôležitejší, ale ten tvorí len 7% úspechu komunikácie.

3. Osobné stretnutie

Na osobných stretnutiach sa dohadujú najväčšie dohody. Ak sa chcete na obchodné rokovanie kvalitne pripraviť, zvládnite najprv telefonáty a video rozhovory. Pri nich totiž môžete mať pomôcky a ťaháky, a nikto to nevidí. Tak sa pripravíte na stretnutia tvárou v tvár.

4. Video a audio podcasty

Natáčaním video a audio podcastov môžete klientov obohatiť o hodnotné informácie, ktoré im môžu pomôcť v ich živote, financiách a podnikaní, alebo v tom, čo robíte. Dávaním hodnôt si zaslúžite vzťah, ktorý je dôležité mať vytvorený pred tým ako sa klient rozhodne od vás kúpiť. Tu síce nekomunikujete obojsmerne ako pri telefonáte, alebo video a osobných stretnutiach, ale klient vás môže lepšie poznať. A o to ide.

Pri všetkých týchto komunikačných kanáloch, potrebujete sa pýtať klientov na čom im záleží a dávať im hodnotné informácie, ktoré riešia ich problémy alebo napĺňajú ich potreby. Na frekvencii a konzistencii komunikácie záleží. Udržujte komunikáciu témami, ktoré zaujímajú vašich klientov. Pamätajte, že podnikanie bez priamej komunikácie s klientmi je len propagácia. A často to je len propagácia bez výsledkov.

Keď chcete vedieť ako úspešne komunikovať, ako zladiť marketing s predajom, ako vytvárať dôveru a vzťahy, ako transformovať istotu na klienta, prezentovať a uzatvoriť dohody, príďte sa pozrieť na Perfektný predajný systém.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov