V podnikaní už nikdy nechcem riskovať a ísť na náhodu

Reading Time: 2 minutes

„Už sme raz skrachovali a tentokrát už nič nechcem nechávať na náhodu. Máme zavedený systém a nikdy nepôjdeme na náhodu,“ povedal mi nedávno klient. Hneď som si spomenul na môj rok 2016, kedy som takmer skrachoval, ale vďaka môjmu mentorovi Grant Cardone som sa rýchlo naštartoval.

Viem, že ísť cestou podnikania úplne na náhodu sa nevypláca. V podnikaní existujú 3 oblasti, kde by vaša koncentrácia mala ísť. Ako majitelia firiem sa vždy budeme zameriavať na 3 veci – profit, ľudia a procesy. V rôznych štádiách rozvoja firiem sa tieto priority menia. Závisí to od toho ako vaša firma bude rásť a v akom štádiu rastu sa bude firma nachádzať. Raz bude priorita na ľudí, inokedy priorita na profit a potom priorita na procesy.

V tomto článku urobím to, že spojím pre vás hneď 2 priority do jedného bodu. Spojím profit a proces, aby ste sa vy a vaša organizácia dokázali posúvať nahor. Podnikáme, pretože chceme zarobiť peniaze. To je profit. To, čo generuje profit, teda to, čo privádza peniaze do firmy sú obchodníci. Preto predaj je dôležitý. Tak zavedieme do predaja systém, aby sme odstránili náhodu a zaviedli presný postup, ktorý môžete kontrolovať, merať a robiť nápravy. Náhodným postupom v predaji môžete prísť o veľa. Tu je pár symptómov, keď predaj robíte na náhodu, napr.:

  • prichádzate o peniaze, hovoríme o ušlých ziskoch,
  • máte vysokú fluktuáciu ľudí, pretože si nevedia zarobiť,
  • strácate čas a peniaze na školenie a tréning nováčikov,
  • nehovoriac o tom, že strácate seba, dobrú náladu a trpí vaše celkové rozpoloženie.

Mať svoje príjmy dosť veľké na dosiahnutie životných potrieb, snov a zabezpečenie rodiny, firmy je vecou predaja. Podľa štatistík 80% firiem krachuje do 5 rokov od vzniku, pretože nedokážu zarábať dosť na to, aby im to vykrylo náklady a zabezpečilo kapitál na ďalšie investície do rastu firmy.

Preto už nechajme náhodu pre iných. Predajný systém vám prinesie postup krok po kroku, čo máte s klientom robiť a čomu sa vyhnúť v každom kroku predaja. Nechcete sa na prvom rande pýtať na dátum svadby alebo mená vašich budúcich detí. Nedopadlo by to dobre. Minimálne by ste vyzerali ako čudák. To nechcete, ale to robíte v predaji. Vskutku vaši predajcovia často preskakujú kroky, nerobia ich, alebo v nich žiadajú od klientov niečo, čo nie je vhodné. Touto chybou sa čas predaja zbytočne predĺži alebo sa predaj úplne pokazí.

Riešením je Perfektný predajný systém, 2-dňový intenzívny seminár, na ktorom Vás naučím všetky kroky ako pracovať s klientom. Naučíte sa ako to je s budovaním dôvery, vzťahu a hodnoty vo vás, váš produkt a firmu. Máte pred sebou perfektný predajný systém, nástroj na zvýšenie profitu. Teším sa na vás ako spolu popracujeme.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov