Čo ľudí v skutočnosti naozaj napĺňa a robí šťastných?

Reading Time: 2 minutes

Dnešná spoločnosť je v štádiu, kde sa očakávajú instatné, okamžité a rýchle výsledky. K dispozícii sú rýchle úvery, ktoré umožnia mať všetko hneď a okamžite. Ľudí to rozmaznalo a dostalo nás to (myslím celú spoločnosť) do stavu, že pohodlie a relax sú vyhľadávané a chcené. Pohodlie a relax sa uznáva, očakáva a sú vysnívaným snom.

Odpozoroval som vo svojom 42-ročnom krátkom živote, že to, čomu dávame pozornosť to aj získame. Problém však nastáva, keď očakávate vajíčka od psa. Pes vám nikdy nemôže zniesť ani jedno vajce. Zlé očakávanie. Keď človek dáva pozornosť na pohodlie, relax a rýchle výsledky, nakoniec to mať nebude. Prečo? Pretože platia univerzálne zákony a tie nie je možné obísť. Skôr či neskôr vás dobehnú ako putá násilníka, ako svedomie nečestnú manželku a matku, alebo ako osamelosť bohatého, ale arogantného podnikateľa.

Keď máme v hľadáčiku len pohodlie a relax, skončíme sklamaní. Správne je dávať pozornosť na úspech a produkciu. Pohodlie a relax sú vedľajším produktom produkcie. Neveríte? Skúste neprodukovať a len sa povaľovať doma na gauči a nakoniec zistíte, že máte obrovské problémy. Pre nikoho nie ste prínosom. Ani sám pre seba.

Preto úspech je o produkcii. V akejkoľvek oblasti osobného a profesionálneho života. Úspech je o tom, že ste šťastní a naplnení, že ste pridanou hodnotou pre seba a druhých. Úspech nie je o pohodlí a relaxe. Zostaňte celý život v pohodlí a garantujem vám, že nebudete šťastní, ani úspešní. Ale keď produkujete, vytvárate hodnoty, riešenia pre klientov a tak zarábate peniaze, a tak máte dobrý pocit, že ste prínosom. Nie je lepší pocit, ako byť prínosom pre seba a druhých. Toto je úspech. Taký úspech, ktorý pramení z podstaty, že ste vyprodukovali hodnotu pre druhých. Nerob nič, len lež na gauči a akú hodnotu to bude mať pre druhých?

Pravdou tohto vesmíru je, že pohodlie je sebecká záležitosť. Človek, ktorý pozerá len na seba, je sebec. Úspech je vecou prínosu, produkcie pre druhých, a tým pádom aj pre seba. Úspech je teda etickou úlohou, povinnosťou a zodpovednosťou každého z nás. Sebecké leňošenie, pohodlíčka a relaxíky dajme na druhú koľaj. Jasné, že si treba oddýchnuť a dobiť energiu. Ale nech sa to nestáva prioritou. Produkujte, to je etické. To nás napĺňa a baví.

Keď chcete zabezpečiť, aby vaše veci v živote fungovalo a prežívali, zvládnite produkciu. V rodine to je postarať sa o nákupy, upratať, vyniesť kôr atď. V podnikaní to je vytvoriť produkt, propagovať, predávať a dodávať. Produkt Vám síce nevytvorím, ale dokážem vám pomôcť s podnikaním, propagáciou a predajom. Mimochodom, vedeli ste, že marketingpredaj sú top produktívne zručnosti? Chcete ich dokonale implementovať do Vášho podnikania.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov